Hardline Nutrition BİLİMSEL GERÇEKLER

BİLİMSEL GERÇEKLER

Glutamin Hakkında Bilinmesi Gerekenler Bilimsel Gerçekler

1- Egzersiz sonrası kas ağrısının oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır. 2- Uzun süreli egzersizler sonrasında bağışıklık sisteminin korunmasını sağlamaktadır. 3- L-Sitrülin üretimini uyarma gör ..

Devamını Oku

Mct Hakkında Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

1- Yağ yakımına yardımcı olmaktadır. 2- Leptin hormonunu tetikleyerek açlık duygusunun oluşumunu engellemektedir. 3- Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. 4- Diğer yağ asitlerinden daha az kalori ..

Devamını Oku

Kafein Hakkında Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

1- Kafeinin birçok farklı spor türünde az veya orta düzeyde (3 – 6 mg /kg) kullanımı spor performansını arttırmaktadır. 9mg/kg fazlası ekstra bir yarar sağlamamaktadır. 2- En etkili formu özüt halidi ..

Devamını Oku

L-Karnitin Hakkında Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

​1- Besine duyulan açlık hissini bastırarak kişilerin daha az gıda tüketmesine yardımcı olur. 2- Vücudun yağ yakması için gerekli bileşiktir. 3- Metabolizmaya olan etkisi nedeniyle antrenman perform ..

Devamını Oku

Beta Alanin Hakkında Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

1-) Günde 4-6 gr arası 4 hafta kullanılan beta-alanin(BA)  ve BA içerikli pre-workout’lar kas karnozin seviyesini arttırır. 2-) Yeterli miktarda beta-alanin içeren çok içerikli beslenme takviy ..

Devamını Oku

Alfa-Ketoglutarat Hakkında Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

1-) AKG ek besin takviyesi, insülin, büyüme hormonu ve IGF-1 ‘in ( İnsülin benzeri büyüme hormonu )  seviyelerini arttırır (4,5). 2-) AKG demir emilimini arttırmaktadır (8). 3-) AKG kemik büyüm ..

Devamını Oku

Kilo Aldırıcılar Hakkında Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

1-Karbonhidrat vücudun ana enerji kaynağıdır. 2-Kilo aldırıcılar içinde yağ bulunmaması gerekmektedir. 3-Glutamin ve Maltodekstrin kullanımı kas yenilenmesinde ve performans artışında etkili olabilm ..

Devamını Oku

Bcaa Hakkında Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

BCAA ( Dallı Zincirli Amino Asitler – L-Lösin, L-İzolösin ve L-Valin) vücudun sentezleyemediği amino asitler olup; beslenme ile her gün alınması gerekmektedir. BCAA içinde bulunan Lösin, kas yapı ..

Devamını Oku

Kreatin Hakkinda Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

Kreatin Monohidrat yüksek yoğunluklu antrenmanlarda kas gücünü arttırdığı kanıtlanmış en başarılı ergojenik beslenme takviyesidir. Kreatin Monohidrat güvenilir olması yanında sakatlanmaları önlem ..

Devamını Oku

Whey Protein Hakkinda Bilinmesi Gereken Bilimsel Gerçekler

Protein çeşitleri arasında yapısı itibariyle en hızlı sindirilen proteindir. Antrenman öncesi ve sonrası alınan 25 gr whey proteininin kas protein sentezini arttırdığı ve kas yapılanmasını kolayl ..

Devamını Oku