HARDLINE KATKILARIYLA ULUSLARASI TRIATHLON VE PARATRIATHLON DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONASI 5-6 EKİM 2019

HARDLINE KATKILARIYLA ULUSLARASI TRIATHLON VE PARATRIATHLON DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONASI 5-6 EKİM 2019 -

05-06 Ekim tarihleri arasında Antalya'nın Alanya ilçesinde 29. kez düzenlenen ITU(International Triathlon Union) Paratriatlon Dünya Kupası, ETU(European Triathlon Union) Triatlon Avrupa Kupası ve Türkiye Triatlon Federasyonun düzenlediğini Triatlon–Aquatlon Türkiye Finali yarışları Hardline Nutrition sponsorluğunda büyük bir heyecanla gerçekleştirildi. 

 

Uluslararası triathlon yarışlarında sporcular üç disiplinde yarıştı. Yüzmenin ardından bisiklet ve koşu yaparak parkuru tamamlamak zorunda olan yarışmacılar zorlu etaplardan geçti. Fiziksel engelli olan sporcular için özel yarışma kategorileri olan paratriatlon şampiyonasında da heyecan doruklarda yaşandı. Günün ilk yarışı yaş grupları olimpik mesafe yarışlarıyla başladı.Alanya Triatlon Yarışlarında yaş grupları olimpik ve sprint mesafe kategorisine 368 sporcu, aquatlon kategorisine 180, genç kadınlarda 34, büyük kadınlarda 35, genç erkeklerde 63, büyük erkeklerde 73 ve paratriatlon kategorisine 70 sporcu katıldı. Alanya Kleopatra Plajı’nda gerçekleşen şampiyonalarda seyirciler, toplam 823 sporcunun mücadelesine şahit oldu.

 

Stant katılımı sağladığımız etkinlikte sporun ve sporcunun yanında yer aldık. Sporculara ürün desteği verdiğimiz etkinlikte etaplar öncesi sporcularımıza ürünlerimizin kullanımlarıyla ilgili bilgiler verdik.

 

Dereceye giren sporcular ödüllerini Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Avrupa Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Alicia Garcia Perez ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak'tan aldı.