HARDLINE Ürünleri HELAL Sertifikalı Tedarikçilerden Alınanarak Üretilmektedir. -

Whey proteinleri üretiminde kullanılan peyniraltı suyunun saflaştırılması ve yüksek proteinli hale getirilmesi için kullanılan enzimler vardır. Helal sertifikası olmayan firmalar bu aşamada, domuzdan elde edilen enzimleri kullanabiliyorlar. Ama bizim tüm ürünlerimizde kullandığımız whey proteinleri helal sertifikasına sahiptir ve domuz bileşeni veya domuzdan elde edilen hiçbir bileşen içermemektedir.

Aynı şekilde amino asitlerimiz bitkisel kaynaklardan elde edilmektedir. Ve helal sertifikasına sahiptir. Yani bu amino asitlerin üretimi esnasında domuz bileşeni veya domuzdan elde edilen hiçbir bileşen yoktur. Kapsül ürünlerimizde bulunan sığır jelatini ise, helal sığırdan elde edilmekte ve içeriğinde yine domuz bileşenleri bulunmamaktadır.

Ayrıca helal ürün olma noktasındaki diğer bir nokta ise, hammaddesinde veya üretiminde veya depolanmasında alkol ile temas haline geçmemesidir. Sadece domuz bileşenleri değil ayrıca alkol içeriğinin sıfır olması gerekir.
 

Hazır olarak ithal edilen ürünlerde, whey proteinlerine ve amino asitlere, domuz bileşeni ihtiva edip etmediğine dair analiz yapılmamaktadır. Kapsül ürünlerde ise sığırdan elde edilen jelatin var ise, beyanın doğruluğuna istinaden domuz bileşeni aranır. Domuz bileşeni varsa ve firma bunu kabul ediyorsa , etiket üzerinde beyan etme koşulu ile ithal edebilir. Bu sebeple etiketler dikkatli okunmalıdır.

 

KAVİ Gıda

Gıda Müh.

Ayşe Zengin