Müşteri Hizmetleri: 444 52 84
POWERLIFTING TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA HARDLINE MOTİVASYONU

POWERLIFTING TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA HARDLINE MOTİVASYONU -

Dünya’da en prestijli federasyonlardan  WPC ailesinin üyesi olan, federasyonun yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri takip eden Powerlifting Derneği tarafından 2 -3-4 Şubat 2018 tarihleri arasında Türkiye Powerlifting Şampiyonası düzenlendi. Bir güç sporu olan powerlifting ; body buildy’in temel prensip hareketlerinden olan squat ,bench press ve deadlift hareketlerini esas alan 1 tekrarda maksimum ağırlığı kaldırma odaklı bir yarışmadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi ‘nde gerçekleşen şampiyonanın destekçisi olan markamız Hardline Nutrition, sporun ve sporcunun yanında yerini alarak, 12 sıklette yarışan yarışmacılara motivasyon sağladı. Şampiyonanın  destekçisi olan Hardline Nutrition ailesi olarak yarışma günleri içerisinde, İstanbul Aydın Üniversitesi Kapalı spor salonunda bulunan faaliyet alanına stant açarak yarışmacıların ve seyiricilerin sporla ilgili bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirdik. 

Fullmeet, Powercurl, Single Bench Press ve Single Deadlift olmak üzere dört dalda yarışan yarışmacılar, 2-3 şubat tarihleri arasında Fuulmeet kategorisinde  Squat, Deadlift ve Bench Press disiplinlerinin üçünde yarıştı. Yarışmacıların değerlendirilmeye alınması için, üç disiplinin her birinden en az bir geçerli kaldırış yapması gerekti. Bu kategoride derece alan yarışmacılara Hardline Nutrition tarafından hediyeler verildi.

Powercurl kategorisi 2 şubat tarihinde düzenlenirken yarışmanın 4. gününde Single Bench Press kategorisinde yarışan sporcular,  mücadele gösterdi.Yarışmanın son kategorisi olan Single Deadlift için yarışmacılar, temel deadlift hareketi ile yarışarak kendi sikletlerine göre en yüksek ağırlığı kaldırmaya çalıştı.

 

Hardline Nutrition olarak, yarışmadan derece olan sporcularımızı tebrik eder,  sporun her zaman hayatlarının bir parçası olmasını temenni ederiz.