GİRYA CHALLENGE ETKİNLİĞİN’DE SPOR ENGEL TANIMAZ

GİRYA CHALLENGE ETKİNLİĞİN’DE SPOR ENGEL TANIMAZ -

Zorhane spor salonu tarafından düzenlenen Girya Challenge etkinliği Çekmeköy’de gerçekleştirildi. Sporcular tarafından çok amaçlı kullanımı, basit ve etkili olması, kuvvet, dayanıklılık, denge ve esnekliğin uygulanması olarak bilinen girya metoduna yer verilen etkinlikte yarışmalar düzenlendi.

 

Girya kullanılarak yapılan spor aktivitelerinin hem daha eğlenceli hemde daha etkili olduğunun anlatıldığı etkinlikte , down sendromlu çocuklara özel yarışmalarda yer aldı.

 

Etkinlikte down sendromlu çocukların fiziksel aktivitelerinin ve kişisel gelişimlerinin spor ile desteklenmesi gerektiğinden de bahsedildi.  Sosyal sorumluluk projesi olarak dikkat çeken Girya Challenge etkinliği down sendromlu bireyler ile engelsiz bireyleri bir araya getirdi.

 

Spor, engelli bireylerin hem sosyalleşme hemde toplumumuzdaki engellerini kaldırabilmek adına en önemli adımlardan biridir mesajı etkinlikte dikkat çekti.

 

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Hardline Nutrition markası bu etkinlikte de sporun engelleri olmadığını destekleyerek etkinlikte yer aldı.  Hardline Nutrition markası, her zaman birlik ve beraberlik içerisinde sporun birleştirici gücüne inanarak yollarına devam edeceğini belirtti.