Müşteri Hizmetleri: 444 52 84
GEDİK ÜNİVERSİTESİ'NDE HARDLINE SPORCU BESLENMESİ EĞİTİM SEMİNERİ 25 ARALIK 2018

GEDİK ÜNİVERSİTESİ'NDE HARDLINE SPORCU BESLENMESİ EĞİTİM SEMİNERİ 25 ARALIK 2018 -

 

Hardline Nutrition ve Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi işbirliği ile Sporcu Beslenmesi Eğitim Semineri düzenlendi.

Sporcu beslenmesi ve ergojenik yardımcıların konuşulduğu seminere Sporcu Diyetisyeni Çoşku Mutlu ,Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonu İFBB PRO Serdar Aktolga ve  WFF WBFF & WABBA Avrupa ve Dünya Şampiyonu Mustafa Yıldız konuşmacı olarak katıldı.

Çoşku Mutlu'nun supplement kullanımı ile ilgili bilgiler verdiği seminerde Mutlu , kafein içeren supplementleri kullanmanın yağ yakımı için önemi olduğundan, düzenli diyet ve spor ile birlikte olumlu sonuçlar alınabileceğinden bahsetti. Sporcu beslenmesi için önemli bir konu olan doping kullanımına değinen Mutlu, doping sayılarak yasaklanan maddeler için her yıl WADA (World Anti Doping Agency) tarafından yayınlanan yasaklılar listenin kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Mutlu, '' Yarışmalara hazırlanan sporcular için doping çok hassas bir konu. Kullanılan supplementlerin içeriklerine dikkat edilmesi lazım. Hardline ürünlerinin WADA'nın akredite labarotuvar listesinde bulunan ve Alman Akreditasyon Kurumu tarafından akredite olan İnstitute Of Biochemistry German Sport University Cologne'de yapılan analizlerde doping veya hormon içermediği kanıtlanmıştır" dedi.

Fitness ile ilgili merak edilenlerin Serdar Aktolga ve Mustafa Yıldız tarafından cevapladığı etkinliğinin sonunda Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kamil Özer  ve Dekan yardımcısı Prof. Dr. M. Yavuz Taşkıran tarafından konuşmacılarımıza plaket takdim edildi.
Öğrencilerin konuklara ilgisinin yoğun olduğu etkinlikte öğrenciler , Aktolga ve Yıldız ile bol bol fotoğraf çekildi. Hardline, tadım etkinliğinin düzenlenmesinin ardından etkinliğe katılan öğrencilere,  Hardline Nutrition tarafından hediyeler dağıtıldı.