HARDLINE KATKILARIYLA SPORCU BESLENMESİNE BİLİMSEL YAKLAŞIM 23-24 ŞUBAT 2019

HARDLINE KATKILARIYLA SPORCU BESLENMESİNE BİLİMSEL YAKLAŞIM 23-24 ŞUBAT 2019 -

Ankara’da 1.’si düzenlenen Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüsrev TURNAGÖL’ün başkanlığını yürüttüğü Egzersizde Beslenme, Metabolizma ve Performans Sempozyum’u Hardline Nutrition katkılarıyla 23-24 Şubat 2019′ da tarihlerinde gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılış konuşmasında, Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde ilk kez 2014 yılında kurulan Egzersizde Beslenme ve Metabolizma Anabilim Dalı’ndan bahsedildi. Bölümün açılmasıyla birlikte bu alanda çalışan araştırmacı sayısının artmasının, sempozyumun düzenlenmesindeki en önemli faktör olduğu belirtildi.

Sempozyuma, spor beslenme uzmanları, diyetisyenler, antrenör ve teknik direktörler,  spor ile beslenme alanında çalışan diğer profesyoneller ve bu alanda kendini yetiştirmek isteyen öğrencilerin katılımı yoğun oldu.

Spor beslenmesi ve metabolizması ile ilgili konuların konuşulduğu etkinlikte alanında profesyonelleşmiş öğretim üyeleri bilimsel sunumları aktarıldı. Etkinliğin 2. Gününde Sporcu Diyetisyenimiz Çoşku Mutlu tarafından Hardline Uydu Sempozyumunda, Ergojenik yardımcılar hakkında bilgiler verildi. Çoşku Mutlu, Beta Alanine, kafein gibi supplementlerin antrenman öncesi kullanılarak sporcu performansını arttırdığına dair bilimsel araştırmaları katılımcılara sundu.

Sporda Ergojenik Destekler:  Kime, Ne Kadar, Ne Zaman? adlı sunumunu gerçekleştiren Doç. Dr. Hüsrev Turnagöl, spor beslenmesinin; sporcuların antrenman, yarışma ve toparlanma sırasında gereksinim duydukları enerji miktarı, sıvı, makro ve mikro besin öğeleri ile supplement kullanımının yanı sıra antrenmana adaptasyonu artırabilecek beslenme stratejileri ile ilgili bilgiler verdi.

Sempozyum dâhilinde ürünlerimizin tadım etkinliği düzenlenirken Hardline Nutrition tarafından katılımcılara ürünler ilgili bilgiler aktarıldı.