HARDLINE 3. ULUSLARARASI RUMKALE SU SPORLARI FESTİVALİ'NDE 12 EKİM 2019

HARDLINE 3. ULUSLARARASI RUMKALE SU SPORLARI FESTİVALİ'NDE 12 EKİM 2019 -

Hardline Nutrition Ana sponsorluğu'nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 3. Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali düzenlendi. Etkinlik yarışmacıların kıyasıya geçen rekabetlerine sahne oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin etkinliğin başlangıcında Barış Pınarı Harekâtına değinerek, Türkiye olarak tarihi bir günden geçtiğimizi vurguladı. Fatma Şahin, "Mehmetçiğimiz, ordumuz Barış Pınarı Harekâtı’yla Fırat'ın doğusunda. Onurluyuz, şerefliyiz" dedi.

Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla etkinlikte Dj performansları iptal edildi. 700'den fazla sporcunun katıldığı festivalde Dünya Paralimpik Yüzme 2. 'si Sümeyye Boyacı ve 3.'sü Sevilay Öztürk konuk olarak yer aldı.

Yarışmacı kadın ve erkekler 12 kategoride yarıştı. Tarihi Rumkale; kano, açık yüzme, dragon bot yarışlarının yanı sıra dalış, su kayağı, jet ski, wake board, fly board sporları ile dikkatleri üzerinde topladı. Etkinlikle ilgili Vali Davut Gül, "Rumkale' de su sporlarının yapılabileceğini herkese gösterdik” dedi.

Yarışmalarda derece alan sporcular kazandıkları madalyaları şanlı Türk ordusuna ve Barış Pınarı Harekâtı’nda görev alan Mehmetçiklerimize armağan etti.


Hardline Nutrition olarak sporun ve sporcunun yanında yer aldığımız bu etkinlikte Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz.