BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ'NDE HARDLINE FIT & HEALTHY ETKİNLİĞİ -19 KASIM 2019

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ'NDE HARDLINE FIT & HEALTHY ETKİNLİĞİ -19 KASIM 2019 -

Hardline Nutrition ve Bahçeşehir Üniversitesi Fit Gym Spor Kulübü işbirliği ile gerçekleşen Fit & Healthy söyleşinde 19 Kasım tarihinde gerçekleştirildi.

Hardline sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak Vücut Geliştirme Sporcusu Serdar Aktolga, Survivor Yarışması ve eski milli takım sporcusu Hakan Hatipoğlu, Dünya Boks Şampiyonu Survivor Yarışmacısı Adem Kılıççı ve Ortopedist Dr. Can Yapıcı katıldı.

Ünlü konukların spor hayatlarının konuşulduğu etkinlikte öğrenciler konuklara merak ettikleri soruları sorma imkânı buldu. Öğrencilerden Hakan Hatipoğlu ve Adem Kılıççı’nın spor geçmişleri ve survivor hayatlarıyla ilgili yoğun sorular geldi.

Kılıççı, spora hayatını adamış mücadeleden vazgeçmeyen biri için bile survivor hayatının zor olduğunu belirtti. Söyleşide Hatipoğlu, “Spor tutkusu gerçek survivor. Spora gerçekten emek vermek gerekiyor. Su Topu Milli Takımı’nda oynadığım zamanlardan şu ana kadar spor, hayatımda önemli noktalardan biri oldu” diye konuştu.  

Etkinliğinin devamında Serdar Aktolga, vücut geliştirmenin tamamen sabır ve disiplin olduğundan bahsetti. Aktolga “ Ben genetik olarak şanslı değildim ama savaşçı bir ruha sahiptim ve hiç pes etmeden isteklerim için mücadele ettim” dedi. Vücut geliştirme sporunun hayatı olduğunu vurgulayan Aktolga, gençlere spor hayatlarında benimsedikleri disiplin ve kararlılığı hayatlarında da benimsediklerinde başarının kaçılmaz olacağına dikkat çekti.  

Söyleyişide sporda fiziksel ve ruhsal sağlığın sporcunun en kritik noktası olduğu konuşuldu. Can Yapıcı sporcuların yaşadığı sakatlanmalarla ilgili “Sporda yaşanan sakatlanmalar sporcunun gelişim sürecini duraksatıyor hatta belki gerilemeye sokuyor. Sporcu bu süreçten psikolojik olarak da etkilendiği için başarısızlık kaçınılmaz oluyor. Burada sporcu ve antrenörü için en önemli unsur planlı ve dikkatli bir antrenman süreci geçirmek” dedi.

Keyifli bir söyleşinin gerçekleştiği etkinlik sonunda markamız tarafından yapılan çekiliş ile öğrencilere sürpriz hediyeler dağıtıldı.